Odborně & nezávisle

Naši lektoři

O zkušenosti a znalosti se s Vámi podělí přední odborníci z akademické sféry i z praxe. Lektoři jsou striktně a důsledně nezávislí, nezastupují ani nepropagují žádný pivovar či značku. Záleží na vás, jaké pivo či pivní styl preferujete. My vám pomůžeme, abyste si jej lépe vychutnali.

Tomáš Kinčl O lektorovi
Martin Slabý O lektorovi
Vít Prouza O lektorovi
Lukáš Provazník O lektorovi
Lektor: Pivo & pivovarnictví

Tomáš Kinčl

Zkušený sládek, technolog a pedagog, který vystudoval pivovarství na Ústavu kvasné chemie a bioinženýrství na VŠCHT Praha. Po pracovních zkušenostech z pivovarů různých velikostí se na svou alma mater vrátil. Na Ústavu biotechnologie vede pokusný minipivovar, kde se vzdělávají budoucí i současní pivovarníci.

2017–dosud VŠCHT Praha, Ústav biotechnologie

Pedagog na VŠCHT, vede pokusný minipivovar, věnuje se propagaci univerzity prostřednictvím školního piva, kurzům pivovarství a odborným konzultacím a přednáškám o pivu.

2016-2017 Pivovar Hubertus

Jako sládek pivovaru Hubertus v Kácově zodpovídal za výrobu a kvalitu piva na úrovni středního pivovaru.

2011-2016 Pivovar Velké Popovice

Technolog výroby ve společnosti Plzeňský Prazdroj. Ve velkopopovickém pivovaru se zabýval řízením kvality a zaváděním nových technologických postupů. Seznámil se s procesy ve špičkových průmyslových pivovarech skupiny SABMiller.

Institute of Brewing & Distilling

Diploma in Brewing - proškolený pivní degustátor.

Praxe výroby piva

Autor knihy (2022) prakticky zaměřené na výrobu piva nejen v malých pivovarech.

Lektor senzoriky

Martin Slabý

Technolog, degustátor a spoluautor knihy Senzorická analýza piva. Působil v mnoha pivovarských provozech jak na postu zaměstnance, tak na postu auditora a konzultanta co pivovary rozjíždí, zavádí nové produkty a technologie. A to po celé Evropě. Autor a spoluautor patentů a článků. Ve volném čase objíždí pivovary hlavně v Belgii.

2008–Dosud Výzkumný ústav pivovarský a sladařský

Pokusné a vývojové středisko Výzkumný pracovník – technolog, senzorický panel.

2008 Pivovar Hubertus Kácov

Podsládek.

2007 Pivovar Nymburk

Technolog.

2002 – 2007 VŠCHT PRAHA

Fakulta potravinářské a biochemické technologie.

Domovarník

Vít Prouza

Profesí chemik, srdcem domovarník, který dovedl vaření piva v domácích podmínkách k dokonalosti. V rámci VŠCHT založil spolek „Ballingovi domácí vařiči“, který funguje jako odborná platforma pro výměnu zkušeností a praktických postupů s domácí výrobou piva. Domovarnictví se věnuje přes sedm let a za tu dobu vypiloval postupy, jak s naprosto minimálními nároky na vybavení uvařit dobré pivo, které bude chutnat vám i vašim přátelům. Na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze vystudoval obor Chemie přírodních látek a nyní zde dokončuje doktorský program.

Lektor: Pivní styly

Lukáš Provazník

Od studia humanitních oborů zběhl k pivu. Vzdělání si doplnil na VOŠ, G, SPŠ a SOŠ Podskalská a také absolvoval rekvalifikační kurz u jednoho z předních sládků Pavla Palouše. V současnosti provozuje dvě brněnské pivnice zaměřené na řemeslná piva (Malt Worm a Ochutnávkovou pivnici). Ochutnávková pivnice byl první pivní bar v České republice, který nabízel piva ve sklenicích odpovídajících danému typu piva. Lukáš Provazník si neustále udržuje přehled o nových pivních trendech, ale často se noří i do historie světového pivovarnictví. Má zkušenosti nejen jako výčepní, provozní a majitel, ale účastní se také řady degustačních soutěží.

Beer Judge Certification Program

Certifikovaný posuzovatel piva podle americké Beer Judge Certification Program.

Certified Cicerone

(v přípravě) - Speciální vzdělávací program Cicerone pro pivní profesionály.

E-mailem Novinky

Tu a tam vám pošleme upozornění na zajímavé pivní akce, na nově otevřené kurzy nebo na speciální nabídky, které by vám neměly uniknout.

@
* Bez obav, z odběru novinek se můžete kdykoli odhlásit jedním kliknutím.
Dotazy? Kontakty
  • Sládkova akademie s.r.o.
  • U libeňského pivovaru 1612/12
  • 180 00 Praha 8

  • IČ: 11745207
  • DIČ: CZ11745207
Koupit kurz

Poukaz ihned e-mailem